About Us

Latvijas Restauratoru biedrība dibināta 1989. gadā. Tās dibināšanā piedalījās restauratori un ar kultūras mantojuma aizsardzību saistītas personas. Dibināšanas sapulcē bija pieteikušies 115 dalībnieki, šobrīd biedru skaits ir 162.

Regulāri notiek īpaši restauratoru auditorijai organizētas lekcijas un restauratoru darbnīcu apmeklējumi, tiek arī organizēti izbraukumi pa Latviju, lai iepazīstinātu sabiedrību ar restauratoru darbu. Biedrības pārstāvji tiek deleģēti darbam dažādās konsultatīvās un ekspertu padomēs (Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas pieminekļu aģentūra).

LRB pārstāvji ir piedalījušies starptautiskos kursos un apmācību darbnīcās, kā arī starptautiskās restauratoru konferencēs gan kā klausītāji, gan kā referenti.

Regulāri notiek ekskursijas ar mērķi iepazīt Latvijas kultūras pieminekļus un objektus, kuros notiek restaurācijas darbi.

Četras reizes gadā tiek izdota Restauratoru biedrības avīze. 10, 15 un 20 gadu jubilejās ir izdoti Latvijas Restauratoru biedrības informatīvi bukleti. Reizi divos gados biedrība piešķir saviem biedriem „Goda balvu”

Biedrība saņēmusi Kultūras mantojuma 2006. gada balvu par restaurācijas jautājumiem veltītu lekciju ciklu un par nozīmīgu restauratora profesijas publicitātes darbu sabiedrībā, kā arī profesionāli kvalitatīvu pasākumu organizēšanu un par projektu „Restaurācija: atgūtā, zaudētā, saglabātā informācija” - 7. Baltijas valstu restauratoru triennāle.

Tiek rīkotas ikgadējas  restauratoru darbu izstādes Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeja filiālē – Mencendorfa namā Rīgā. Izstāžu tematika tiek mainīta, atspoguļojot dažādās restaurācijas specialitātēs paveikto:
1993 – atlases izstāde Viļņas triennālei
1994 – glezniecība
1995 – arheoloģiskais materiāls un papīrs
1997 – lietišķā māksla
1999 – visi materiāli
2000 – glezniecība un polihromais koks
2001 – papīrs, āda porcelāns
2003 – arheoloģiskais materiāls un akmens
2005 – lietišķā māksla
2007 – glezniecība un polihromais koks
2007 – papīrs, āda, keramika
2009 – jubilejas izstāde, kurā pārstāvēti visi materiāli
2010 – glezniecība
2011 – lietišķā māksla
2012 – glezniecība un polihromais koks