Latvijas Restauratoru biedrības 30 gadu jubilejas konference

Latvijas Restauratoru biedrības konference 2014.27.05

2019. gada 10. jūnijā Latvijas Restauratoru biedrībai apritēs 30 gadu. Svinot šo nozīmīgo jubileju, 2019. gada 16.–17. maijā aicinām Jūs uz mūsu atskatu vēsturē un ieskatu nākotnē – Latvijas Restauratoru biedrības 30 gadu jubilejas konferenci.


No nelielas restauratoru grupas pirmsākumos šodien Latvijas Restauratoru biedrība ir kļuvusi par nopietnu organizāciju, kas ieņem stabilu vietu kultūras mantojuma saglabāšanā Latvijā.

Konferencē atskatīsimies uz paveikto, uz restaurācijas nozares profesionālo attīstību un gūsim ieskatu Latvijas kultūras mantojuma nākotnes attīstības tendencēs. Visu šo laiku esam līdzdarbojušies ar kolēģiem Lietuvā un Igaunijā, tomēr katrā valstī veids un paņēmieni, kā virzīties uz priekšu, ir bijuši atšķirīgi, tāpēc atskatīties uz aizvadīto laiku un zīmēt nākotnes vīzijas esam aicinājuši arī kaimiņvalstu pārstāvjus.

Savukārt, domājot par profesionālo izaugsmi, būs iespēja vienkopus dzirdēt Maltas Nacionālā kultūras mantojuma aģentūras, Gēteborgas Universitātes, Itālijas Republikas Kultūras ministrijas un Starptautiskā Restaurācijas institūta (IIC) pārstāvju vieslekcijas par kultūras mantojuma veiksmīgu saglabāšanu, darbu ar sabiedrību, kā arī restaurācijas, akadēmiskās izglītības, profesionālas izaugsmes iespējām un prasībām 21. gadsimtā.

Konferences norises laiks:16. – 17. 05. 2019.

Konferences valodas:latviešu un angļu (ar sinhrono tulkojumu)

Norises vieta:2019. gada 16. maijā – Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra Dabas māja, Jelgavas iela 1, Rīga

2019. gada 17. maijā – Rundāles pils, Pilsrundāle, Rundāles pagasts

Plānotā programma:https://drive.google.com/file/d/1bHwFJryslpJip3YxYfhKcdPprtIrNqFE/view?usp=sharing