Par mums

Latvijas Restauratoru biedrība dibināta 1989. gadā. Tās dibināšanā piedalījās restauratori un ar kultūras mantojuma aizsardzību saistītas personas. Dibināšanas sapulcē bija pieteikušies 115 dalībnieki, šobrīd biedru skaits ir 202.

LRB ir nevalstiska organizācija, kurā ir apvienojušies dažādu jomu restauratori un ar restaurācijas jomu saistīti profesionāļi (krājumu glabātāji, muzeju speciālisti, arhitekti, fotogrāfi, u.c.)

Biedrība organizē restauratoru auditorijai paredzētas lekcijas un restauratoru darbnīcu apmeklējumus, tiek arī organizēti izbraukumi pa Latviju, lai iepazīstinātu sabiedrību ar restauratoru darbu. Biedrības pārstāvji tiek deleģēti darbam dažādās konsultatīvās un ekspertu padomēs (Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas pieminekļu aģentūra).

LRB pārstāvji ir piedalījušies starptautiskos kursos un apmācību darbnīcās, kā arī starptautiskās restauratoru konferencēs gan kā klausītāji, gan kā referenti.
Regulāri notiek ekskursijas ar mērķi iepazīt Latvijas kultūras pieminekļus un objektus, kuros notiek restaurācijas darbi.

Četras reizes gadā tiek izdota Restauratoru biedrības avīze. 10, 15 un 20 gadu jubilejās ir izdoti Latvijas Restauratoru biedrības informatīvi bukleti. Reizi divos gados biedrība piešķir saviem biedriem „Goda balvu”

Biedrība saņēmusi Kultūras mantojuma 2006. gada balvu par restaurācijas jautājumiem veltītu lekciju ciklu un par nozīmīgu restauratora profesijas publicitātes darbu sabiedrībā, kā arī profesionāli kvalitatīvu pasākumu organizēšanu un par projektu „Restaurācija: atgūtā, zaudētā, saglabātā informācija” - 7. Baltijas valstu restauratoru triennāle.

Biedrība 2019.gadā  atzīmēja savu trīsdesmit gadu jubileju rīkojot izstādi un konferenci "No pagātnes uz nākotni". Izstāde norisinājās Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā Mākslas muzejā "Rīgas Birža". Tajā bija apskatāms Latvijas restauratoru veikums pēdējos piecos gados.

2023. gadā Latvijas Restauratoru biedrība izveidoja biedrības studentu nodaļu. Tajā var iestāties restaurāciju un kultūras mantojuma saglabāšanu studējoši studenti, bez iepriekšējas darba pieredzes.

Biedrība no 2023. gada 16. maija līdz 2023. gada 19. maijam rīkoja 13. Baltijas valstu restauratoru triennāli "Pārmaiņas, izaicinājumi un sasniegumi". Baltijas valstu restauratoru triennāle norisinājās trīs dienu garumā un tajā piedalījās vairāk nekā 200 restauratori un citi ar kultūras mantojuma saglabāšanas jomu saistīti speciālisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Gruzijas, Lielbritānijas, Horvātijas un Zviedrijas.

Attēli no Latvijas Restauratoru biedrības dzīves!

Ikgadējās restauratoru darba izsādes
2012
glezniecības un polihromais koks
2011
lietišķā māksla
2010
glezniecība
2009
jubilejas izstāde, kurā pārstāvēti visi materiāli
2007
papīrs, āda, keramika
2007
glezniecība un polihromais koks
2005
lietišķā māksla
2003
arheoloģiskais materiāls un akmens
2001
papīrs, āda, porcelāns
2000
glezniecība un polihromais koks
1999
visi materiālu veidi
1997
lietišķā māksla
1995
arheoloģiskais materiāls un papīrs
1994
glezniecība
1993
atlases izstāde Viļņas triennālei
2019
30 gadu jubilejas izstāde "No pagātnes uz nākotni"

Kā kļūt par Restauratoru biedrības biedru?

Saskaņā ar Biedrības statūtiem, Biedrībā var iestāties jebkura rīcībspējīga fiziska persona, kura pastāvīgi un ne mazāk kā 3 gadus
strādā restaurācijas teorijā vai praksē, iesniedzot noteiktas formas rakstisku pieteikumu.

 

Latvijas Restauratoru biedrības statūti

Lejupielādē un aizpildi pieteikuma formas dokumentu

Pieteikuma formu un anketu papildus informācijai
var lejupielādēt šeit

Aizpildīto formu nosūti mums elektroniski
Tikai viens fails.
32 MB limits.
Atļautie failu tipi: doc docx pdf.