Gunita Izolde Poldme (18.03.1945.-24.04.2022.)

Gunita Izolde Poldme (18.03.1945.-24.04.2022.)

Esam saņēmuši skumju ziņu - mūžībā devusies ilggadīgā restauratore Gunita Izolde Poldme (18.03.1945.-24.04.2022.)


Gunita Izolde Poldme muzeju nozarē nostrādāja 30 gadus.1991. gadā Gunita uzsāka darbu atjaunotajā Latvijas Kara muzejā kā māksliniece – noformētāja. No 1996. gada līdz pat 2010. gadam viņa vadīja Latvijas Kara muzeja Restaurācijas nodaļu. Šajā laikā Gunitas pārraudzībā Latvijas Kara muzejā tika izveidota un aprīkota tekstiliju un ādas restaurācijas darbnīca. No 2011. gada līdz 2021. gadam viņa turpināja strādāt Latvijas Kara muzejā par metāla, ādas un koka materiālu izstrādājumu restauratori.
Restaurācijas profesijas apguve bija viens no Gunitas dzīves izaicinājumiem. Viņai patika mācīties, apgūt jaunas zināšanas, meklēt atbildes uz nezināmiem jautājumiem un rast labāko risinājumu katrai konkrētajai situācijai. Gunita vienmēr bija sabiedriski aktīva viņa darbojās vairākās biedrībās, tai skaitā Latvijas Restauratoru biedrībā. Gunita arī piedalījās Latvijas Restauratoru biedrības organizētajās izstādēs, pieredzes apmaiņas braucienos un citos izglītojošajos pasākumos. Viņa palīdzēja organizēt Latvijas Restauratoru biedrības pasākumus Latvijas Kara muzejā.
Strauja, enerģiska un vienmēr dzirksteļojoša – tāda bija Gunitas identitāte. Viņa prata priecāties un svinēt dzīvi visās tās pilnības izpausmēs.
Sirsnīgs, dzīvespriecīgs un atsaucīgs darba kolēģis, tāda mums Gunita paliks atmiņā!
Cieņā un mīlestībā,
Latvijas Kara muzeja restauratori