Latvijas Restauratoru biedrības 30 gadu jubilejas konference

Latvijas Restauratoru biedrības konference 2014.27.05

2019. gada 10. jūnijā Latvijas Restauratoru biedrībai apritēs 30 gadu. Svinot šo nozīmīgo jubileju, 2019. gada 16.–17. maijā aicinām Jūs uz mūsu atskatu vēsturē un ieskatu nākotnē – Latvijas Restauratoru biedrības 30 gadu jubilejas konferenci.


No nelielas restauratoru grupas pirmsākumos šodien Latvijas Restauratoru biedrība ir kļuvusi par nopietnu organizāciju, kas ieņem stabilu vietu kultūras mantojuma saglabāšanā Latvijā.

Konferencē atskatīsimies uz paveikto, uz restaurācijas nozares profesionālo attīstību un gūsim ieskatu Latvijas kultūras mantojuma nākotnes attīstības tendencēs. Visu šo laiku esam līdzdarbojušies ar kolēģiem Lietuvā un Igaunijā, tomēr katrā valstī veids un paņēmieni, kā virzīties uz priekšu, ir bijuši atšķirīgi, tāpēc atskatīties uz aizvadīto laiku un zīmēt nākotnes vīzijas esam aicinājuši arī kaimiņvalstu pārstāvjus.

Savukārt, domājot par profesionālo izaugsmi, būs iespēja vienkopus dzirdēt Maltas Nacionālā kultūras mantojuma aģentūras, Gēteborgas Universitātes, Itālijas Republikas Kultūras ministrijas un Starptautiskā Restaurācijas institūta (IIC) pārstāvju vieslekcijas par kultūras mantojuma veiksmīgu saglabāšanu, darbu ar sabiedrību, kā arī restaurācijas, akadēmiskās izglītības, profesionālas izaugsmes iespējām un prasībām 21. gadsimtā.

Konferences norises laiks:16. – 17. 05. 2019.

Konferences valodas:latviešu un angļu (ar sinhrono tulkojumu)

Norises vieta:2019. gada 16. maijā – Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra Dabas māja, Jelgavas iela 1, Rīga

2019. gada 17. maijā – Rundāles pils, Pilsrundāle, Rundāles pagasts

Pieteikšanās līdz:      16.04.2019.

Reģistrācija konferencei : https://goo.gl/forms/8pmn9XmSNtkys1Vh2  
 

Plānotā programma:

Pirmā diena (16.05.2019.)
9.00–20.00    
Norises vieta: Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra Dabas māja
https://www.tornakalns.lu.lv/

Darba plānā paredzētas trīs sesijas:

9.00–11.30
Reģistrēšanās un konferences atklāšana.
Atskats uz paveikto, sasniegumiem, mācībām un notikumiem  pēdējo 30 gadu laikā kā Latvijā, tā arī Lietuvā un Igaunijā. Uzklausīsim valsts pārstāvju ieskatu šodienas aktualitātēs un nākotnes plānos kvalitatīva kultūras mantojuma saglabāšanas nodrošināšanai.

12.00–14.00
Atsevišķu Latvijas kultūras mantojuma restaurācijas nozaru pārstāvju pārskats par paveikto, šodienas aktualitātēm un nākotnes plāniem. Gūsim ieskatu izglītības, materiālu izpētes, bibliotēku un būvniecības mantojuma saglabāšanas pieredzē un šodienas aktualitātēs.

15.00–17.00
Ieskats profesionālās izaugsmes iespējās:
– Maltas Mantojuma pārvaldes aģentūras pārstāvja Matthew Grima referāts par veiksmīgu kultūras mantojuma saglabāšanas struktūru – zinātni, restaurāciju, izglītību.
– Gēteborgas Universitātes asociētā profesora Dr. Austin Nevin lekcija par prasībām izglītībai, profesionālajai izaugsmei un izpētei 21. gadsimtā.
– Starptautiskā Restaurācijas institūta (IIC) pārstāvis Lielbritānijas Nacionālā arhīva kolekcijas saglabāšanas departamenta vadītājs Juergen Vervoorst iepazīstinās ar profesionālās izaugsmes, pieredzes paplašināšanas un sadarbības iespējām, iesaistoties starptautiskas nevalstiskas organizācijas aktivitātēs.
– Itālijas Republikas Kultūras ministrijas pārstāve Dr. Alessandra Carrieri informēs par aktualitātēm, restauratoru izglītošanās iespējām un tendencēm modernās un laikmetīgās mākslas restaurācijas jomā.

Dienas noslēgumā apmeklēsim Latvijas Restauratoru biedrības izstādi Mākslas muzejā “Rīgas Birža”
http://www.lnmm.lv/lv/mmrb/par_muzeju/par_muzeju/


Otrā diena (17.05.2019.)
10.00–20.00   
Norises vieta: Rundāles pils, Pilsrundāle
http://rundale.net/

Iepazīsimies ar trīs Baltijas valstu izciliem kultūras mantojuma saglabāšanas projektiem:
– Dr..h.c.art. Imants Lancmanis sniegs ieskatu Rundāles pils ansambļa atjaunošanas procesā, kas ietver ēku un pils telpu atjaunošanu un restaurāciju, kā arī interjeru mākslinieciskās apdares restaurāciju.
– Igaunijas Mākslas akadēmijas profesore Dr. Hilkka Hiiop prezentēs Rodes altāra restaurācijas projektu, kas 2018. gadā tika starptautiski augstu novērtēts un saņēma Starptautiskā Restaurācijas institūta balvu Keck award un iepazīstinās mūs ar jauno projektu "Kristians Akermans - Tallinas Feidijs, augstprātīgs un talantīgs".
– Lietuvas Restauratoru biedrība kā augsti novērtētu sasniegumu pārstāvi pieteikusi Lietuvas restaurācijas firmu UAB Opus Optimum, kuras restauratoru veikumu atzīst par izcilu vairākos projektos. Aidonas Valkiūnas iepazīstinās mūs ar vairākiem, veiksmīgiem restaurācijas projektiem un sniegs ieskatu dažādu pētījumu ietekmē  uz monumentālās glezniecības restaurāciju.

Pēc lekcijām apmeklēsim Rundāles pili un iepazīsimies ar paveikto restaurācijas un pils atjaunošanas jomā.
Jubilejas konferences noslēgums.
Detalizēta konferences programma būs pieejama drīzumā.