Lekcija “Krēslu restaurācija kā ierosinātājs daiļamatnieka un cietuma direktora Paula Rūdolfa Rubja atstātā mantojuma apzināšanā un saglabāšanā”

A. Pilenieks_Krēslu restaurācija kā ierosinātājs daiļamatnieka un cietuma direktora Paula Rūdolfa Rubja atstātā mantojuma apzināšanā un saglabāšanā

2020. gada 9. martā Aigars Pilenieks mūs iepazīstināja ar savu pētijumu, nolasot lekciju: “Krēslu restaurācija kā ierosinātājs daiļamatnieka un cietuma direktora Paula Rūdolfa Rubja atstātā mantojuma apzināšanā un saglabāšanā”.


Lekcijā tika stāstīts par krēslu pirmsrestaurācijas izpēti, kuras rezultātā tika atklāti nozīmīgi fakti par ieslodzīto nodarbinātību Latvijas 1. brīvvalsts laikā, kuras aizsācējs bija ievērojama persona 20. gs. sākuma Latvijas mēbeļu dizaina izstrādē - Pauls Rūdolfs Rubis. Lekcijas otrajā daļā tikām iepazīstināti ar P. R. Rubja līdz mūsdienām saglabāto mantojumu.