Lekcija par Starptautisko akmens materiālu restaurācijas vasaras skolu

Starptautiskā akmens materiālu restaurācijas vasaras skola (Heritage Science and Conservation Summer School on Stone and Environment)

Otrdien, 2019. gada 26. novembrī plkst. 16.00 aicinām visus interesentus uz Rīgas Tehniskās universitātes pētnieces Intas Kirilovičas stāstījumu par pieredzēto Starptautiskajā akmens materiālu restaurācijas vasaras skolā (Heritage Science and Conservation Summer School on Stone and Environment).

Pasākums norisināsies Šķūņu ielā 11, Latvijas Nacionāla arhīva administrācijas ēkas 1. stāva zālē.


Apmācību centrā bija vadošie eksperti šajā nozarē no Oksfordas Universitātes (Lielbritānija) un Ģentes Universitātes (Beļģija).

Viņu vadībā jaunie akmens restaurācijas speciālisti no daudzām pasaules valstīm apsprieda tādus jautājumus kā cilvēku darbības ietekme uz gaisa piesārņojumu un līdz ar to arī uz vēsturiskajiem objektiem, konsolidantu pielietojums un to efektivitātes izvērtējuma metodes, mitrums un sāļi ēkās, konservācijas un restaurācijas vadmotīvi (labklājība un vēsturiskās vērtības saglabāšana).