Restaurācijas profesijas dzīvā vēsture

Latvijas Restauratoru biedrība foto-Marika Vanaga

Tuvojas Latvijas Restauratoru biedrības 30. dzimšanas diena. Patlaban veidojam šim notikumam veltītu izstādi un konferenci.
Taču cītīgi strādājuši, izglītojušies, izglītojuši citus esam jau no biedrībās pirmsākumiem. Viens no tādiem pamatīgiem darbiem ir VKKF atbalstītais projekts “Restaurācijas profesijas dzīvā vēsture”, ko vadīja DACE ČOLDERE.


Deviņās filmās intervijas ar mūsu korifejiem - stājglezniecības restauratorēm RITU PLAUDI un DZINTRU TEMEROVU, stikla un keramikas restauratori MAIJU BAŅĶIERI, grafikas restauratori INTU RUDZĪTI, arheoloģiskā materiāla un metāla restauratori, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Restaurācijas centra vadītāju SARMĪTI GAISMIŅU, monumentālās glezniecības restauratori KRISTĪNI ŠIRVINSKAS, arheoloģiskā materiāla un metāla restauratori, Ventspils muzeja restaurācijas nodaļas vadītāju ANITU BURKOVSKU, tekstila restauratori DAIRU LĪDAKU un mēbeļu un kokgriezuma restauratoru VILNI LĪDAKU, silikātu materiālu institūta vadošo pētnieci Dr. sc. ing. INTU VĪTIŅU un 20. gs. Rīgas Doma baznīcas arhitektu, Restauratoru biedrības pirmo priekšsēdētāju JURI GALVIŅU.

Foto - Marika Vanaga