Romāncements un saderīgas saistvielas ēku restaurācijā. Ķīmiskā izpēte

Romāncements un saderīgas saistvielas ēku restaurācijā

Otrdien, 2018. gada 27. novembrī plkst. 16.00 aicinām visus interesentus uz RTU Silikātu materiālu institūta Akmens materiālu konservācijas un restaurācijas centra pētnieces Intas Kirilovičas lekciju "Romāncements un saderīgas saistvielas ēku restaurācijā; ķīmiskā izpēte". Pasākums norisināsies Šķūņu ielā 11, Latvijas Nacionāla arhīva administrācijas ēkas 1. stāva zālē.


Rīgas Tehniskās universitātes Silikātu materiālu institūta Akmens materiālu konservācijas un restaurācijas centra pētniece Inta Kiriloviča izklāstīs pēdējo gadu aktuālo informāciju par vēsturisko būvniecības saistvielu romāncementu, kas plaši lietots Rīgā 20. gs. sākumā, sevišķi Jūgendstila arhitektūrā, kā arī par citām saistvielām. Tiks aplūkota materiālu saderība ēku restaurācijā no ķīmiķa skatu punkta un sniegta informācija par akmens materiālu ķīmisko izpēti pirms restaurācijas.