Stāstījums par dalību vasaras skolā “Nesvižas akadēmija” Baltkrievijā

“Nesvižas akadēmija” Baltkrievijā

Otrdien, 2020. gada 10. martā plkst. 16.00 aicinām Jūs uz stāstījumu par dalību vasaras skolā “Nesvižas akadēmija” Baltkrievijā. Uz pieredzēto atskatīsies Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes Attīstības daļas speciālistes Ināra Bula un Ieva Jekševica.


Laika posmā no 06. – 18. oktobrim Minskā (Balkrievijā) norisinājās XXV starptautiskajā vasaras skola “Nesvižas akadēmija” ar tēmu „Piļu un muižu kompleksu aizsardzība un attīstība”. Mācībās piedalījās pārstāvji no Latvijas, Lietuvas un Ukrainas, bet galvenokārt no Baltkrievijas. Paralēli saspringtam lekciju grafikam norisinājās izbraukumi uz objektiem, kuros varēja iepazīties ar daudzveidīgo pieeju restaurācijas problemātikai.
Vasaras skolu “Nesvižas akadēmiju ” organizē un vada Baltkrievijas Kultūras ministrija sadarbībā ar Polijas Kultūras un nacionālā mantojuma ministriju. Tā norisinās ar nelieliem pārtraukumiem jau 25 gadus. Latvija tajā piedalījās pirmoreiz. Vasaras skolas mērķis bija papildināt profesionālās zināšanas kultūras pieminekļu aizsardzībā un attīstībā, kā arī restaurācijā kontekstā ar situāciju Baltkrievijas un Polijas teritorijās.

Pasākums norisināsies Šķūņu ielā 11, Latvijas Nacionāla arhīva administrācijas ēkas 1. stāva zālē.